Licensed to Eastern Connecticut State University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 1/28/2017 03:21 PM
                          Eastern vs. RWU - 1/28/2017                          
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:56.73   11  
     1) Earley, Shannon I SR            2) Sweeney, Kenzie E FR           
     3) Kline, Abigail I SO             4) Nolte, Hannah M JR             
                  29.91     1:02.52 (32.61)     1:31.28 (28.76)     1:56.73 (25.45)
  2 Eastern Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    2:00.50    4  
     1) Lasto, Mollee E SO              2) Albe, Amber B SO               
     3) Mangan, Carly SO                4) Mangan, Hayley SO              
                  30.05     1:03.60 (33.55)     1:33.52 (29.92)     2:00.50 (26.98)
  3 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    2:00.63    2  
     1) Surian, Allison E FR            2) Scheer, Kindra FR              
     3) Bush, Alyssa E JR               4) Pegno, Margaret A SR           
                  31.44     1:04.90 (33.46)     1:33.95 (29.05)     2:00.63 (26.68)
  4 Roger Williams University-NE  'C'                      NT   x2:02.71  
     1) Klein, Casey FR                 2) Borges, Sydney E JR            
     3) Leopizzi, Amanda M SO           4) Micucci, Sarah SO              
                  30.84     1:05.63 (34.79)     1:35.09 (29.46)     2:02.71 (27.62)
  5 Eastern Connecticut State Univ-CT  'B'                 NT    2:11.58  
     1) Pimer, Sam SR                   2) Cheney, Hannah L SR            
     3) Carterud, Rachel FR             4) Antonetty, Jenilee FR          
                  34.12     1:10.54 (36.42)     1:42.76 (32.22)     2:11.58 (28.82)
  6 Eastern Connecticut State Univ-CT  'C'                 NT   x2:31.41  
     1) Sutton, Autumn JR               2) Veltheim, Callan FR            
     3) Hill, Shannon JR                4) Treysler, Rachel FR            
                  36.39     1:22.62 (46.23)     1:58.23 (35.61)     2:31.41 (33.18)
 
Event 2  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Earley, Shannon I         SR RWU-NE                    NT   11:23.90    9  
                  30.62     1:03.78 (33.16)     1:37.38 (33.60)     2:11.58 (34.20)
        2:45.80 (34.22)     3:19.98 (34.18)     3:54.37 (34.39)     4:28.95 (34.58)
        5:03.66 (34.71)     5:37.93 (34.27)     6:12.41 (34.48)     6:47.04 (34.63)
        7:21.53 (34.49)     7:56.33 (34.80)     8:31.13 (34.80)     9:05.96 (34.83)
        9:40.92 (34.96)    10:16.40 (35.48)    10:51.09 (34.69)    11:23.90 (32.81)
  2 Pielka, Gabrielle L       SO RWU-NE                    NT   11:42.10    4  
                  30.89     1:04.55 (33.66)     1:38.85 (34.30)     2:13.35 (34.50)
        2:48.25 (34.90)     3:22.60 (34.35)     3:57.22 (34.62)     4:32.81 (35.59)
        5:08.37 (35.56)     5:43.58 (35.21)     6:19.37 (35.79)     6:55.27 (35.90)
        7:31.77 (36.50)     8:07.69 (35.92)     8:43.45 (35.76)     9:19.30 (35.85)
        9:55.21 (35.91)    10:31.70 (36.49)    11:07.40 (35.70)    11:42.10 (34.70)
  3 Charron, Jess M           SR E. Connecticut-CT         NT   11:45.90    3  
                  32.12     1:06.36 (34.24)     1:41.58 (35.22)     2:16.93 (35.35)
        2:52.58 (35.65)     3:28.31 (35.73)     4:04.49 (36.18)     4:40.25 (35.76)
        5:15.93 (35.68)     5:51.72 (35.79)     6:27.49 (35.77)     7:03.16 (35.67)
        7:38.87 (35.71)     8:14.64 (35.77)     8:50.30 (35.66)     9:25.78 (35.48)
       10:01.47 (35.69)    10:37.21 (35.74)    11:12.29 (35.08)    11:45.90 (33.61)
  4 Cheney, Hannah L          SR E. Connecticut-CT         NT   12:21.85    2  
                  33.07     1:08.24 (35.17)     1:43.99 (35.75)     2:20.96 (36.97)
        2:58.01 (37.05)     3:35.21 (37.20)     4:12.71 (37.50)     4:50.34 (37.63)
        5:28.06 (37.72)     6:05.56 (37.50)     6:43.14 (37.58)     7:20.85 (37.71)
        7:58.85 (38.00)     8:36.55 (37.70)     9:14.73 (38.18)     9:52.37 (37.64)
       10:30.34 (37.97)    11:08.72 (38.38)    11:45.91 (37.19)    12:21.85 (35.94)
  5 Guitard, Madison          FR RWU-NE                    NT   12:42.32    1  
                  32.78     1:09.28 (36.50)     1:47.01 (37.73)     2:25.03 (38.02)
        3:03.62 (38.59)     3:42.16 (38.54)     4:21.68 (39.52)     5:00.22 (38.54)
        5:39.18 (38.96)     6:18.07 (38.89)     6:57.10 (39.03)     7:36.16 (39.06)
        8:15.54 (39.38)     8:54.19 (38.65)     9:33.00 (38.81)    10:11.31 (38.31)
       10:50.20 (38.89)    11:28.41 (38.21)    12:06.13 (37.72)    12:42.32 (36.19)
 
Event 3  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richards, Shantelle L     JR RWU-NE                    NT    2:03.84    9  
                  28.31       59.36 (31.05)     1:31.73 (32.37)     2:03.84 (32.11)
  2 Callahan, Erin H          FR RWU-NE                    NT    2:08.74    4  
                  29.22     1:01.41 (32.19)     1:35.11 (33.70)     2:08.74 (33.63)
  3 Surian, Allison E         FR RWU-NE                    NT    2:09.31    3  
                  29.95     1:02.68 (32.73)     1:36.52 (33.84)     2:09.31 (32.79)
  4 Furlong, Bridgett         JR E. Connecticut-CT         NT    2:09.58    2  
                  30.22     1:03.37 (33.15)     1:37.60 (34.23)     2:09.58 (31.98)
  5 Stepniewski, Natalie      SR E. Connecticut-CT         NT    2:09.91    1  
                  29.66     1:02.60 (32.94)     1:36.94 (34.34)     2:09.91 (32.97)
 
Event 4  Women 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Hannah M           JR RWU-NE                    NT      28.75    9  
  2 Lasto, Mollee E           SO E. Connecticut-CT         NT      30.22    4  
  3 Klein, Casey              FR RWU-NE                    NT      30.48    3  
  4 Mangan, Carly             SO E. Connecticut-CT         NT      32.73    2  
  5 Ayotte, Jen J             FR RWU-NE                    NT      32.82    1  
  6 Sutton, Autumn            JR E. Connecticut-CT         NT      36.87  
 -- Veltheim, Callan          FR E. Connecticut-CT         NT     X37.92  
 -- Treysler, Rachel          FR E. Connecticut-CT         NT     X39.97  
 
Event 5  Women 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kenzie E         FR RWU-NE                    NT      32.91    9  
  2 Scheer, Kindra            FR RWU-NE                    NT      33.78    4  
  3 Albe, Amber B             SO E. Connecticut-CT         NT      34.02    3  
  4 Borges, Sydney E          JR RWU-NE                    NT      35.13    2  
  5 Pimer, Sam                SR E. Connecticut-CT         NT      35.99    1  
 
Event 6  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almandoz, Andrea          SR RWU-NE                    NT    1:00.97    9  
                  28.27     1:00.97 (32.70)                                        
  2 Kline, Abigail I          SO RWU-NE                    NT    1:04.17    4  
                  30.30     1:04.17 (33.87)                                        
  3 Bush, Alyssa E            JR RWU-NE                    NT    1:04.18    3  
                  30.02     1:04.18 (34.16)                                        
  4 Mangan, Hayley            SO E. Connecticut-CT         NT    1:06.73    2  
                  30.47     1:06.73 (36.26)                                        
  5 Carterud, Rachel          FR E. Connecticut-CT         NT    1:15.85    1  
                  34.33     1:15.85 (41.52)                                        
  6 Hill, Shannon             JR E. Connecticut-CT         NT    1:21.44  
                  37.69     1:21.44 (43.75)                                        
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nolte, Hannah M           JR RWU-NE                    NT      26.27    9  
  2 Pegno, Margaret A         SR RWU-NE                    NT      26.57    4  
  3 Bush, Alyssa E            JR RWU-NE                    NT      26.89    3  
  4 Antonetty, Jenilee        FR E. Connecticut-CT         NT      27.96    2  
  5 Mangan, Carly             SO E. Connecticut-CT         NT      28.60    1  
  6 Veltheim, Callan          FR E. Connecticut-CT         NT      32.44  
 -- Ayotte, Jen J             FR RWU-NE                    NT     X27.86  
 -- Braley, Alana K           SO RWU-NE                    NT     X28.28  
 -- Micucci, Sarah            SO RWU-NE                    NT     X28.31  
 -- Sutton, Autumn            JR E. Connecticut-CT         NT     X32.65  
 
Event 8  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richards, Shantelle L     JR RWU-NE                    NT      56.75    9  
                  27.11       56.75 (29.64)                                        
  2 Cuevas, Brittany M        SR RWU-NE                    NT      57.66    4  
                  27.50       57.66 (30.16)                                        
  3 Callahan, Erin H          FR RWU-NE                    NT      59.23    3  
                  28.46       59.23 (30.77)                                        
  4 Stepniewski, Natalie      SR E. Connecticut-CT         NT    1:00.15    2  
                  28.80     1:00.15 (31.35)                                        
  5 Antonetty, Jenilee        FR E. Connecticut-CT         NT    1:01.38    1  
                  29.92     1:01.38 (31.46)                                        
  6 Veltheim, Callan          FR E. Connecticut-CT         NT    1:11.06  
                  34.92     1:11.06 (36.14)                                        
 -- Conner, Carrington        FR RWU-NE                    NT   X1:00.37  
                  29.03     1:00.37 (31.34)                                        
 -- McGuire, Kaitlin          FR RWU-NE                    NT   X1:01.88  
                  29.49     1:01.88 (32.39)                                        
 -- Micucci, Sarah            SO RWU-NE                    NT   X1:03.35  
                  29.99     1:03.35 (33.36)                                        
 -- Hill, Shannon             JR E. Connecticut-CT         NT   X1:10.04  
                  33.45     1:10.04 (36.59)                                        
 -- Treysler, Rachel          FR E. Connecticut-CT         NT   X1:15.15  
                  36.17     1:15.15 (38.98)                                        
 
Event 9  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Earley, Shannon I         SR RWU-NE                    NT    1:03.30    9  
                  30.90     1:03.30 (32.40)                                        
  2 Klein, Casey              FR RWU-NE                    NT    1:05.23    4  
                  31.37     1:05.23 (33.86)                                        
  3 Lasto, Mollee E           SO E. Connecticut-CT         NT    1:05.34    3  
                  31.82     1:05.34 (33.52)                                        
  4 Guitard, Madison          FR RWU-NE                    NT    1:10.66    2  
                  34.72     1:10.66 (35.94)                                        
  5 Pimer, Sam                SR E. Connecticut-CT         NT    1:11.29    1  
                  35.21     1:11.29 (36.08)                                        
  6 Sutton, Autumn            JR E. Connecticut-CT         NT    1:20.04  
                  38.81     1:20.04 (41.23)                                        
 
Event 10  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sweeney, Kenzie E         FR RWU-NE                    NT    1:11.43    9  
                  33.40     1:11.43 (38.03)                                        
  2 Scheer, Kindra            FR RWU-NE                    NT    1:14.66    4  
                  34.97     1:14.66 (39.69)                                        
  3 Albe, Amber B             SO E. Connecticut-CT         NT    1:15.33    3  
                  35.66     1:15.33 (39.67)                                        
  4 Borges, Sydney E          JR RWU-NE                    NT    1:15.42    2  
                  35.08     1:15.42 (40.34)                                        
  5 Furlong, Bridgett         JR E. Connecticut-CT         NT    1:17.37    1  
                  36.51     1:17.37 (40.86)                                        
 
Event 11  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Surian, Allison E         FR RWU-NE                    NT    5:39.80    9  
                  30.61     1:04.56 (33.95)     1:38.71 (34.15)     2:13.25 (34.54)
        2:47.90 (34.65)     3:22.89 (34.99)     3:57.38 (34.49)     4:31.60 (34.22)
        5:06.36 (34.76)     5:39.80 (33.44)                                        
  2 Pielka, Gabrielle L       SO RWU-NE                    NT    5:44.99    4  
                  31.20     1:04.52 (33.32)     1:38.64 (34.12)     2:13.22 (34.58)
        2:48.06 (34.84)     3:22.80 (34.74)     3:58.33 (35.53)     4:34.11 (35.78)
        5:09.62 (35.51)     5:44.99 (35.37)                                        
  3 Cuevas, Brittany M        SR RWU-NE                    NT    5:47.63    3  
                  31.27     1:05.73 (34.46)     1:40.76 (35.03)     2:16.08 (35.32)
        2:51.16 (35.08)     3:26.51 (35.35)     4:01.73 (35.22)     4:36.93 (35.20)
        5:12.77 (35.84)     5:47.63 (34.86)                                        
  4 Stepniewski, Natalie      SR E. Connecticut-CT         NT    5:48.29    2  
                  32.29     1:06.61 (34.32)     1:41.40 (34.79)     2:16.38 (34.98)
        2:51.92 (35.54)     3:27.42 (35.50)     4:03.27 (35.85)     4:39.29 (36.02)
        5:14.61 (35.32)     5:48.29 (33.68)                                        
  5 Charron, Jess M           SR E. Connecticut-CT         NT    5:51.88    1  
                  31.79     1:06.40 (34.61)     1:41.69 (35.29)     2:17.79 (36.10)
        2:53.58 (35.79)     3:29.35 (35.77)     4:05.40 (36.05)     4:41.51 (36.11)
        5:17.47 (35.96)     5:51.88 (34.41)                                        
  6 Cheney, Hannah L          SR E. Connecticut-CT         NT    6:02.33  
                  32.46     1:07.57 (35.11)     1:43.58 (36.01)     2:19.57 (35.99)
        2:55.93 (36.36)     3:33.06 (37.13)     4:10.34 (37.28)     4:48.28 (37.94)
        5:26.04 (37.76)     6:02.33 (36.29)                                        
 
Event 12  Women 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Mangan, Hayley            SO E. Connecticut-CT         NT      29.12    9  
  2 Leopizzi, Amanda M        SO RWU-NE                    NT      29.16    4  
  3 Bush, Alyssa E            JR RWU-NE                    NT      29.18    3  
  4 Kline, Abigail I          SO RWU-NE                    NT      29.62    2  
  5 Mangan, Carly             SO E. Connecticut-CT         NT      30.35    1  
  6 Carterud, Rachel          FR E. Connecticut-CT         NT      31.86  
 -- Conner, Carrington        FR RWU-NE                    NT     X29.57  
 -- Braley, Alana K           SO RWU-NE                    NT     X31.36  
 -- Antonetty, Jenilee        FR E. Connecticut-CT         NT     X35.37  
 -- Hill, Shannon             JR E. Connecticut-CT         NT     X35.98  
 
Event 13  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Almandoz, Andrea          SR RWU-NE                    NT    2:15.36    4  
                  27.92     1:01.83 (33.91)     1:41.87 (40.04)     2:15.36 (33.49)
  2 Earley, Shannon I         SR RWU-NE                    NT    2:23.54    3  
                  31.18     1:05.21 (34.03)     1:49.18 (43.97)     2:23.54 (34.36)
  3 Lasto, Mollee E           SO E. Connecticut-CT         NT    2:27.74    2  
                  31.85     1:08.05 (36.20)     1:54.06 (46.01)     2:27.74 (33.68)
  4 Ayotte, Jen J             FR RWU-NE                    NT    2:29.25    1  
                  33.23     1:10.85 (37.62)     1:54.97 (44.12)     2:29.25 (34.28)
  5 Furlong, Bridgett         JR E. Connecticut-CT         NT    2:33.43  
                  33.78     1:12.33 (38.55)     1:56.72 (44.39)     2:33.43 (36.71)
  6 Charron, Jess M           SR E. Connecticut-CT         NT    2:34.40    9  
                  33.38     1:14.50 (41.12)   2:34.40 (1:19.90)                    
 
Event 14  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roger Williams University-NE  'A'                      NT    1:46.68   11  
     1) Nolte, Hannah M JR              2) Pegno, Margaret A SR           
     3) Almandoz, Andrea SR             4) Richards, Shantelle L JR       
                  26.22       53.25 (27.03)     1:19.90 (26.65)     1:46.68 (26.78)
  2 Roger Williams University-NE  'B'                      NT    1:49.16    4  
     1) Cuevas, Brittany M SR           2) Leopizzi, Amanda M SO          
     3) Micucci, Sarah SO               4) Callahan, Erin H FR            
                  26.94       53.59 (26.65)     1:21.79 (28.20)     1:49.16 (27.37)
  3 Eastern Connecticut State Univ-CT  'A'                 NT    1:53.13    2  
     1) Antonetty, Jenilee FR           2) Mangan, Hayley SO              
     3) Stepniewski, Natalie SR         4) Furlong, Bridgett JR           
                  28.64       56.38 (27.74)     1:25.07 (28.69)     1:53.13 (28.06)
  4 Roger Williams University-NE  'C'                      NT   x1:53.56  
     1) Surian, Allison E FR            2) Braley, Alana K SO             
     3) McGuire, Kaitlin FR             4) Conner, Carrington FR          
                  28.83       56.71 (27.88)     1:25.60 (28.89)     1:53.56 (27.96)
  5 Eastern Connecticut State Univ-CT  'B'                 NT    1:54.28  
     1) Albe, Amber B SO                2) Pimer, Sam SR                  
     3) Cheney, Hannah L SR             4) Charron, Jess M SR             
                  28.69       57.40 (28.71)     1:26.14 (28.74)     1:54.28 (28.14)
  6 Eastern Connecticut State Univ-CT  'C'                 NT   x2:12.06  
     1) Sutton, Autumn JR               2) Hill, Shannon JR               
     3) Treysler, Rachel FR             4) Veltheim, Callan FR            
                  33.51     1:06.73 (33.22)     1:40.23 (33.50)     2:12.06 (31.83)
 
                    Combined Team Scores - Through Event 14                    
 
  1. Roger Williams University           197   2. Eastern Connecticut State Univ       65
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 14                    
 
  1. Roger Williams University           197   2. Eastern Connecticut State Univ       65